شرکت های سیم وکابل

شرکت های سیم و کابل

برق یک نیاز اساسی انسان امروزی است. از روزی که برای اولین بار برق به خانه‌ها روشنایی بخشید تا به امروز که در صنایع مختلف از این انرژی استفاده می‌شود، شرکت‌هایی وجود داشته‌اند که در پشت‌صحنه، تجهیزات لازم برای بهره‌برداری انسان از این انرژی را تهیه می‌کرده‌اند. یکی از تجهیزات اساسی برای انتقال برق، سیم و کابل است. در ابتدا کارگاه‌هایی به منظور تولید این تجهیزات تاسیس شدند. در این کارگاه‌ها تمام فعالیت‌ها توسط نیروی انسانی انجام می‌شد؛ اما کم‌کم با پیشرفت علم، کارگاه‌ها به وسایل پیشرفته تجهیز شدند و شرکت‌های بزرگ تولید سیم و کابل به وجود آمدند. با بهره‌گیری از سیستم‌های پیشرفته، تولید افزایش یافت و این محصولات در انواع مختلفی روانه بازار شدند. در شرکت های سیم و کابل امروزی بخش بزرگی از فرایند تولید توسط تجهیزات اتوماتیک انجام می‌گیرد.

بهترین برند سیم و کابل

سیم و کابل چه تفاوتی دارند؟

امروزه سیم و کابل در شرکت‌های مختلفی تولید و توزیع می‌شود. برخی افراد این دو نوع محصول را با یکدیگر اشتباه می‌گیرند. ساختار سیم‌ها شامل دو لایه می‌شود؛ یک بخش رسانای الکتریکی که وظیفه آن انتقال جریان برق است و معمولا از مس و آلومینیوم ساخته می‌شود و بخش دیگر، عایق محافظتی است که وظیفه آن جلوگیری از برق‌گرفتگی و اتصال دو سیم لخت به یکدیگر است. کابل‌ها اما ساختار متفاوتی دارند. ساختار کابل متشکل از سه لایه شامل لایه مرکزی و دو لایه عایق است. هادی یا همان رسانای الکتریکی عمدتا از جنس مس و آلومینیوم است و وظیفه انتقال جریان را دارد. عایق‌ها نیز از قسمت مرکزی محافظت می‌کنند. سیم و کابل‌ها در اندازه‌ها و انواع مختلفی در شرکت‌های سیم و کابل تولید می‌شوند که هرکدام ویژگی‌ها و کارایی خاص خود را دارند.

یکی از نیاز های اساسی  مردم

ویژگی‌های یک شرکت موفق در حوزه سیم و کابل

شرکت‌های سیم و کابل برای به دست آوردن سهم بیشتر در بازار همواره در حال رقابت هستند. آن‌ها با استفاده از سیستم‌های پیشرفته تلاش می‌کنند تا با بهره‌گیری از این مزیت رقابتی میزان فروش و سوددهی خود را به حداکثر برسانند. بدون تردید شرکتی موفق‌تر خواهد بود که تمام تمرکز خود را روی رضایت مشتری قرار دهد. در این میان، شرکت‌هایی هستند که تنها انواع خاصی از سیم و کابل را در سایزهای محدود تولید می‌کنند؛ چنین شرکت‌هایی توان رقابت با شرکت‌های بزرگ که انواع سیم و کابل را در سایزهای متعدد و مدل‌های متنوع عرضه می‌کنند، نخواهند داشت. در این صنعت، تنوع بالا در تولیدات یک مزیت رقابتی مهم به‌ حساب می‌آید. مسئله مهم‌تر از تنوع بالا، کیفیت محصولات تولیدی است. هر چه کیفیت سیم و کابل بالاتر باشد، اقبال عمومی نسبت به شرکت تولیدکننده بیشتر خواهد بود.

سیم و کابل باکیفیت چه ویژگی‌هایی دارند؟ یکی از شاخص‌های تشخیص سیم و کابل مرغوب از نامرغوب، کیفیت مواد اولیه محصول است. موادی که برای تولید هادی و عایق استفاده می‌شوند بایستی از کیفیت بالایی برخوردار باشند. فلزات مورد استفاده در هادی، خود دارای درجه‌های مختلفی هستند. مواد پلاستیکی و غیرپلاستیکی به‌کاررفته در عایق نیز باید مرغوب و متناسب با کارکرد سیم و کابل باشند. از معیارهای دیگر برای سنجش کیفیت سیم و کابل مرغوب می‌توان به ظرفیت بار اشاره کرد. گفتنی است، مرغوبیت سیم و کابل در بعضی موارد، نسبی است و به نوع کارکرد و شرایط کاری نیز بستگی دارد. خریداران باید سیم و کابل مرغوب و البته متناسب با محیط کاری را انتخاب نمایند.

بدون تردید تصویری که از شرکت در ذهن مشتریان وجود دارد، می‌تواند موفقیت شرکت را در آینده تضمین کند. این تصویر با توجه به عملکرد شرکت و البته تبلیغات حاصل می‌شود. اگر تنوع محصولات بالا باشد، تولیدات از کیفیت بالایی برخوردار باشند، خدمات پس از فروش مناسب باشد و بسیاری موارد دیگر، مشتریان تصویری از یک شرکت معتبر و موفق را در ذهن خود خواهند داشت. گفتنی است که برخی از شرکت‌های داخلی توانسته‌اند با عملکرد خوب، در بازار کشورهای خارجی نیز جایگاه خود را پیدا کنند.

کارخانه تولید سیم و کابل

شرکت سیم و کابل

شرکت سیم و کابل ابهر

یکی از شرکت‌های معتبر در زمینه تولید سیم و کابل شرکت سیم و کابل ابهر است که محصولات خود را روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌کند. این شرکت از سال 1383 فعالیت خود را در حوزه تولید تجهیزات برقی آغاز کرد و از شروع کار خود تا به امروز تولیدات انبوهی را در سطح کشور و کشورهای اروپایی و خاورمیانه روانه بازار کرده است. شرکت سیم و کابل ابهر با مجهز کردن خط تولید خود به دستگاه‌های به‌روز، به‌کارگیری پرسنل کاربلد و آموزش‌دیده و استفاده از آزمایشگاه‌های مجهز، همواره در حال افزایش تنوع و کیفیت محصولات تولیدی خود است.

این مجموعه تولیدی، انواع سیم و کابل را در سایزهای مختلف و با ظرفیت بار بالا تولید و به بازار عرضه می‌کند. این شرکت در شهرک صنعتی نورین در استان زنجان در مساحتی معادل 20000 مترمربع واقع شده است. از محصولات تولیدی این شرکت می‌توان به کابل برق، کابل‌های مخابراتی و کابل‌های خودرویی اشاره کرد. در ساخت این محصولات بسته به نوع سیم و کابل از هر دو هادی مسی و آلومینیومی استفاده می‌شود. سایز این محصولات، بازه 0.5 تا 500 میلی‌متر مربعی را شامل می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات شرکت سیم و کابل ابهر با نمایندگی فروش ما تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *