بهترین مارک سیم وکابل

بهترین مارک سیم و کابل

سرویس صنعت نیوز: تصور زندگی روی زمین بدون برق غیرممکن است. زندگی انسان و هر صنعتی تا حد زیادی به جریان برق وابسته است. برای حمل این جریان باید از یک فلز رسانا مانند آلومینیوم، مس و آهن استفاده کرد. سیم و کابل های برق شرایطی را برای انتقال جریان الکتریکی از طریق فلز رسانا فراهم می کنند. اگر روی این سیم رسانا از پوشش غیر رسانا و عایق مانند پلاستیک استفاده شود به آن سیم روکش دار یا عایق و در غیر این صورت سیم لخت می گویند. همچنین اگر یک یا چند هادی عایق در یک غلاف مشترک قرار گیرند، کابل تشکیل می شود.

کوچکترین اشتباه در ساخت سیم و کابل برق می تواند منجر به آسیب های عمده شود. بر اساس آمار منتشر شده نیمی از آتش سوزی ها ناشی از انتقال نادرست برق است. انتخاب سطح مقطع صحیح و استاندارد برای هر کاربرد برای جلوگیری از آسیب و آتش سوزی و همچنین صرفه جویی در مصرف آن در صورت نیاز ضروری است. سیم ها و کابل های برق در کویل ها و کویل ها بسته بندی می شوند و بر اساس نیاز مشتری بریده می شوند. بنابراین برای انتخاب انواع سیم و کابلی که تمام استانداردهای ساخت سیم و کابل را داشته باشد و از مواد مرغوب ساخته شده باشد، موضوعی است که باید بسیار مورد توجه قرار گیرد.

در این مقاله با بررسی عوامل موثر در انتخاب سیم و کابل بهترین برندها را می شناسیم.

مطلب پیشنهادی:بهترین برند سیم و کابل

مشخصات فنی سیم و کابل برق:

مشخصات فنی سیم و کابل برق

مشخصات فنی سیم و کابل برق به عنوان یک راهنمای اساسی در نظر گرفته می شود که به کمک آن می توان بهترین محصولات را با توجه به نیاز و کاربرد مورد نظر انتخاب کرد.

درجه هادی:

این یکی از ویژگی های اصلی هر سیم و کابل برق است. فلز رسانای سیم و کابل، که عمدتا از مس، آهن و آلومینیوم ساخته شده است، می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. هر یک از این اشکال به عنوان یک دسته یا کلاس شناخته می شوند. از جمله این کلاس ها می توان به سیم، نیمه هادی و افشان اشاره کرد که تاثیر زیادی در قیمت کابل دارد و در کنار فلز رسانای این محصول، عامل مهمی در تعیین قیمت آن در بازار است.

محدوده حرارتی در حالت خم شو:

این مشخصه مربوط به کمترین و بالاترین محدوده دمایی است که محصول را می توان در آن قرار داد. بنابراین، با توجه به دمای عملیاتی، محصولی با محدوده حرارتی مورد نظر انتخاب می شود. اگر محصول در مکان های غیر ثابت مانند نوار نقاله استفاده شود و دائما خم و باز شود، این جزء لحاظ می شود.

محدوده حرارتی در حالت نصب ثابت:

در صورتی که محصول در مکان های ثابت مانند لوله شیلنگ ساختمانی یا در وسایل برقی استفاده شود و پس از نصب و در حین استفاده ثابت شود، کاربر می تواند با توجه به محدوده حرارتی در حالت نصب ثابت از محصول در این محدوده دما استفاده کند.

جریان مجاز و حداکثر جریان:

جریان مجاز به معنای جریانی است که به طور مداوم از هادی عبور می کند. اما حداکثر جریان جریانی است که پس از عبور از سیم، محصول از بین می رود. در هر کاربردی نباید از جریان مجاز تجاوز کنیم و به سراغ حداکثر جریان برویم. بنابراین با توجه به این مشخصه می توان محصول را با توجه به جریان مورد نیاز برای محیط کار به درستی انتخاب کرد.

عوامل موثر در انتخاب سیم و کابل برق:

برای انتخاب سیم و کابل برق مناسب ابتدا باید معیارهای خوب یا بد بودن آن را بشناسیم و با در نظر گرفتن این شاخص ها متوجه شویم که آیا کیفیت محصولات مختلف موجود در بازار موجود است یا خیر.

عوامل موثردر انتخاب سیم و کابل برق

قیمت:

مواد اولیه مورد نیاز برای تولید سیم و کابل فلزات رسانا مانند آلومینیوم، آهن و مس هستند که قیمت آنها تحت تاثیر عوامل مختلف متفاوت است. افزایش قیمت داخلی یا جهانی فلزات رسانا به طور مستقیم بر قیمت سیم و کابل برق تاثیر می گذارد.برای اطلاع از قیمت ها با نمایندگی فروش ،سیم و کابل ابهر در ارتباط باشید.

نتیجه:

با توجه به مطالب و نکات ذکر شده در طول مقاله، بهترین روش این است که تمامی شرایط کاری را در نظر گرفته و با مشخصات سیم و کابل برق مطابقت داده و سپس از بین برندهای مختلف موجود در بازار، محصول مورد نظر را انتخاب کنید. با دانستن ویژگی های مورد نیاز برای کاربرد مورد نظر می توان سیم و کابل های تقلبی موجود در بازار را شناخت و از خرید آنها اجتناب کرد. اما با توجه به تجربه ای که مصرف کنندگان در استفاده از محصولات مختلف برندهای داخلی و خارجی دارند، برندهای برتر پیشنهاد شد. پس از انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول، نکته اصلی که باید به دقت مورد توجه قرار گیرد رعایت نکات تخصصی و نکات ایمنی در نصب، استفاده و نگهداری سیم و کابل برق می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *