قیمت کابل مفتولی

قیمت کابل مفتولی:

یکی از مهمترین تعیین کننده ها برای خرید کابل مفتولی قیمت آن است. قیمت کابل مفتولی به عوامل مختلفی مانند نوع مارک ،کیفیت،مواد اولیه،اصالت،ضمانت و… وابسته است که همگی بر روی قیمت تاثیر گذارند.شرکت سیم و کابل ابهر یکی از بهترین سازنده های انواع سیم و کابل است که کابل مفتولی نیز شامل آن میشود.شما میتوانید برای تهیه ی این محصولات با نمایندگی فروش ما در تماس باشید.کارشناسان این مجموعه شما را برای یک خرید بهتر و راحتتر راهنمایی خواهند کرد.

کابل مفتولی چیست؟

کابل مفتولی را با نام های خشک، سخت،کابلNYYنیز می شناسند. کابل مفتولی از انواع کابل هایی ست که کاربرد های مختلفی خصوصا در صنعت برق کشی دارد.این نوع کابل به دلیل انعطاف پذیری پایین در مکانهایی که نیاز به ایستایی کابل وجود داشته باشد استفاده میشود.جنس هادی این کابل ها از جنس مس و آلومینیوم می باشد. کابل های مفتولی مسی نسبت به آلومینیومی از کیفیت بالایی برای انتقال جریان برخوردار هستند.کابل مفتولی از کنار هم  قرار گیری چند سیم مسی در زیر یک لایه عایق تشکیل شده است.

کابل-مفتولی-چیست

مزایای کابل مفتولی:

این محصول در صورت تهیه با گالوانیزه گرم سازگاری بالایی دارد و برای تمامی شرایط آب و هوایی و مناطق جغرافیایی مناسب است.

  • در برابر رطوبت و هوای مرطوب مقاوم بوده و زنگ زدگی کمی دارد.
  • در برابر سایش و پیچ خوردگی مقاوم است.
  • قابل دسترس برای همه در همه شهرها.
  • قیمت به صرفه و مناسبی دارد.
  • سطح صافی دارد و عمر مفید آن زیاد است و در آب و هوای خوب و مطبوع می تواند حدود 70 سال زندگی کند.

تشخیص کابل مفتولی با کیفیت:

از آنجایی که از سیم و کابل عمدتاً برای انتقال جریان الکتریکی و برق استفاده می شود، باید از کیفیت کابل مورد نظر مطمئن باشیم. زیرا اگر از کابل بی کیفیتی که سطح مقطع واقعی آن کمتر از سطح مقطع استاندارد باشد استفاده کنید، جریان عبوری از کابل کاهش می یابد.

جریان کمتر به معنای افزایش دمای کابل NYY و از بین رفتن روکش کابل، وقوع اتصال کوتاه و آسیب به اتصالات و دستگاه ها است. این آسیب زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که دسترسی به سیم کشی ممکن نباشد.

راه های زیادی برای تشخیص کابل مفتول با کیفیت از کابل مفتول بی کیفیت وجود دارد. در ادامه تعدادی از این روش ها را برای اطلاعات بیشتر معرفی می کنیم:

  • اگر کابل مفتولی را از مقطع آن برش دهیم، باید هادی آن در مرکز قرار گرفته باشد و غلاف کابل در همه جا ضخامت یکسانی داشته باشد
  • هادی مورد استفاده در کابل فلزی نیمه شفاف که معمولاً از مس ساخته می شود باید دارای ویژگی هایی مانند آنیل مس ، شفافیت و انعطاف کامل و عدم وجود اکسید در سیم های مورد استفاده در کابل باشد.
  • در هر بخش باید از تعداد کافی هادی مطابق با استانداردهای فعلی استفاده شود، زیرا تعداد کمی از هادی ها مقاومت کابل را کاهش می دهد و تعداد زیاد هادی باعث هدر رفتن مس می شود
  • سطح خارجی کابل صاف باشد، اگر سطح سیم یا کابل موج دار و دارای فرورفتگی و برآمدگی باشد، کیفیت خوبی ندارد.

انواع کابل مفتولی:

کابل مفتولی برق:

از این کابل برای تبادل اطلاعات به صورت فرکانس و انتقال برق و اتصال دو وسیله الکتریکی به یکدیگر استفاده می شود. چالش چنین کابلی مسافت طولانی و حفظ جریان داخل کابل است که نیازمند یک سری اقدامات برای افزایش سطح ایمنی و حفاظت از کابل است. روش هایی مانند استفاده از محافظ و کابل کواکسیال این هدف را ممکن می سازد!

کابل مفتولی مسی:

کابل مفولی مسی

این محصول به دو صورت یکی تک سیم و دیگری کابل افشان یا نیمه افشان ساخته می شود! در صورت نیاز به انعطاف پذیری بیشتر در زمینه این محصول، حتماً برای این منظور باید به ساختار کابلی افشان مراجعه کنید. در برخی کاربردها این کابل باید پیچ ​​خورده، خمیده و کشیده شود و در این موارد قابلیت خم شدن بسیار مهم است.

کابل مفتولی تک رشته:

کابل مفتولی تک رشته ای را می توان نمونه بارز و نماینده کابل مفتولی دانست که به دلیل استفاده از فلز آلومینیوم و تک رشته از قیمت بسیار مناسبی در بازار برخوردار است. مصارف آن در مواقعی است که به برق فشار ضعیف نیاز داریم و عموماً در مناطقی که نیاز به برق فشار قوی کمتر است استفاده می شود. ولی انعطاف کمی دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *