قیمت سیم افشان:

سیم و کابل افشان یکی از انواع سیم و کابل برق است که با برندهای مختلف در بازار موجود است. یکی از پراستفاده ترین انواع تجهیزات الکتریکی در این دسته، سیم افشان می باشد.

در سایت سیم و کابل ابهر تلاش شده تا انواع سیم و کابل با مدل ها و مشخصات فنی مختلف ارائه شود. با توجه به مشخصات درج شده در اطلاعات محصول و امکان مقایسه بین مدل های مختلف می توانید انتخابی راحت و دقیقی داشته باشید.

برای خرید و دریافت مشاوره رایگان با نمایندگی فروش سیم و کابل ابهر در ارتباط باشید. 1566

سیم رشته ای یا سیم انعطاف پذیر شامل رشته های زیادی از سیم های نازک است که به هم پیچیده شده اند و توسط لایه ای از عایق پلاستیکی (PVC) محافظت می شوند

سیم های افشان عموماً در سیم کشی ساختمان و مواردی که انعطاف پذیری بالایی لازم است استفاده می شود.

سیم های افشان دارای ولتاژ 300 تا 750 ولت بوده و در مقاطع 0.5 تا 240 میلی متر مربع تولید می شوند.

انواع کابل افشان:

کابل افشان به روش های مختلفی طبقه بندی می شود. گاهی اوقات کابل بر اساس درجه انعطاف پذیری به کابل سبک، کابل برق و کابل آلومینیومی تقسیم می شود. گاهی اوقات این تقسیم بندی بر اساس کشش کابل ها صورت می گیرد که در این صورت کابل به 300 تا 500 نوع تقسیم می شود اما به طور کلی کابل افشان به دو دسته تخت و گرد تقسیم می شود که هر کدام دارای ویژگی ها و کاربردهای متفاوت و منحصر به فردی هستند.

کاربرد کابل افشان:

کاربرد کابل افشان

از این کابل برای اتصال وسایل برقی استفاده می شود.

برای اتصال لوازم خانگی و ماشین آلات، کابل به طور دائم به دوشاخه آنها متصل می شود.

این کابل برای پمپ های شناور عمیق استفاده می شود. در واقع بهترین انتخاب برای پمپ آب کابل های افشان است.

این کابل به طور گسترده برای سیم کشی ساختمان استفاده می شود.

این کار در نیروگاه ها، مراکز توزیع و مصرف بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

از طریق این کابل می توان انرژی فضاهای باز ساختمان را تامین کرد.

مطلب پیشنهادی:کابل افشان نرم چیست

تفاوت کابل مسی با مفتولی:

سیم مفتولی یا سیم برای نصب ثابت یا به اصطلاح بازار “سیم خشک” که تک هسته و هادی آن فلز مس و عایق آن نیز PVC است که قابل نصب در داخل مجرا و لوله هستند و نمی توانند زیر گچ استفاده شود.

مفتول های مسی با توجه به نوع کاربرد و میزان جریان عبوری از آنها در اندازه ها و اشکال مختلف ساخته می شوند و در بازار موجود می باشند که انتخاب سیم با سطح مقطع و ضخامت صحیح باعث کاهش هزینه های خرید و ثانویه می شود. هزینه هایی که ناشی از شکست در این مقوله است. از محصولات به دست می آید، بنابراین مطالعه دقیق میزان جریان عبوری از سیم و محل عبور آن به انتخاب سیم های صحیح کمک می کند.

اما در مقایسه با سیم (سیم خشک یا سیم برای نصب ثابت) انعطاف پذیری بیشتری دارد، این انعطاف آن را برای استفاده در مکان هایی که حرکت یا پیچش مکرر وجود دارد مانند کانال های زیرزمینی، ماشین آلات و تخته فرمان مناسب می کند.

تفاوت کابل مسی با مفتولی

مراحل تولید سیم افشان:

نازک کاری سیم و کابل

پیچ و تاب دادن رشته ها مسی

روکش کاری

آنیل کاری

نحوه ی خرید سیم و کابل افشان:

برای خرید سیم و کابل،باید جریان عبوری سطح مقطع کابل را محاسبه کرد که این کار باعث می شود که به عایق سیم آسیبی وارد نشود همچنین وزن کابل قیمت و جنس کابل هم بسیار مهم است برای خرید و اطلاع از سیم و کابل افشان به سایت سیم و کابل ابهر مراجعه کنید وجهت مشاوره رایگان با کارشناسان فروش سیم و کابل ابهر در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *