خرید کابل افشان

کابل افشان یکی از کابل های کاربردی می باشد و کابل افشان کابل چند رشته ای که از دو یا چند سیم جامد تنشکیل میشود،بسیار نرم و انعطاف پذیر است و به راحتی خم میشوند تولید کابل افشان با استفاده از هادی مس،آلومینیوم،آهن می توانید خریداری کنید که مرغوب ترین کابل افشان از جنس هادی مس است، انواع سیم و کابل ها وکابل افشان در سیم و کابل ابهر موجود می باشد برای خرید سیم و کابل ها انتخاب بهترین مراکز اهمیت بالایی دارد که زمان خرید و ثبت سفارش راهنمایی لازم را به شما ارائه دهند.هنگام خرید شما با نمایندگان سیم و کابل ابهربرای راهنمایی می توانید اقدام و سفارش خود را ثبت کنید.

کابل افشان چیست:

کابل افشان از مقاومت الکتریکی بالایی برخوردار است که پیچ و تاب در کل سیم بیشتر است و تعداد زیادی از رشته های مسی تشکیل شده است که کابل مسی افشان در ضخامت های مختلف در بازارها وجود دارد انعطاف کابل مسی به دلیل پیچ تاب تعداد زیادی از مس انعطاف بالایی دارد و نرم می باشد  کابل مسی افشان کاربرد زیادی در برق کشی ساختمان ها دارد.

کابل افشان چیستانواع کابل افشان:

  1. کابل افشان
  2. کابل نیمه افشان
  3. کابل مفتولی

ساختار کابل افشان:

ساختار کابل افشان در هسته ی این کابل، سیم های مسی مخروطی وجود دارد که به عنوان هادی یا کنداکتور، عمل می کند.وو این هسته با عایق پی وی سی پوشانده شده به پنج قسمت تقسیم بندی میشوداین پنج قسمت برای این که کارایی خود را به خوبی انجام دهد از جهات مختلف باید دارای بهترین کیفیت باشند برای مثال:در تمامی قسمت های کابل مقاومت اندازه رسانای الکتریکی و عایق ها باید یکسان باشد وقابل انعطاف باشد واگر در تمام نقاط کابل این ویژگی ها رعایت شده باشد میتوان گفت کابل افشان از امتیاز خوبی برخودار است

کاربرد کابل افشان:

کابل افشان علاوه بر اینکه در خرطوم های زیر سازه گچ،بتن و در برق کشی ساختمان ها،لوازم خانگی،صنعت ماشین کاربرد دارد درمحیط های خشک و و نیز سیم تلوزیون و محصولات صوتی تصویری استفاده دارد.

این کابل به دلیل انعطاف پذیری و اتصالات انعطاف پذیر، گزینه ای عالی برای تاسیسات صنعتی و ساختمانی محسوب می شود.

دارای روکش PVC نوع C است که عایق خوبی در برابر نشتی جریان است.

مقاومت و انعطاف پذیری بالا

نحوه تشخیص کابل افشان استاندارد:

اولین قدم برای تشخیص کابل افشان استاندارد به علامت چاپ  شده ISIRI توجه کنید و فاصله بین علامت های چاپ شده در عایق نباید بیشتر از 27.5 سانتی متر باشد و همچنین نباید به راحتی  پاک شود و مقاومت آن اهمیت زیادی دارد تعداد تارهای سیم هادی کم است و کیفیت پایینی دارد.

برای اطمینان و هنگام خریدکابل مسی افشان قسمتی از سیم را لخت کنید و بسوزانید اگر جنس آن آلومینیومی باشد به راحتی ذوب می شود اما اگر مسی باشد توسط حرارت اتفاقی نمی افتد.

مطلب پیشنهادی:قیمت و خرید کابل مفتولی

نحوه تشخیص کابل افشان استانداردتفاوت سیم وکابل:

تفاوت سیم و کابل در تعداد رشته های استفاده شده در آنهاست. در واقع تعداد رشته های مورد استفاده در کابل ها بسیار بیشتر از تعداد سیم ها است.

تفاوت دیگر آنها قدرت آنهاست. کابل ها از چند رشته ساخته شده اند، بنابراین قدرت و استحکام کابل ها بیشتر از سیم است.

نوع و تعداد روکش سیم و کابل متفاوت است. به طور کلی روکش های کابل از استحکام بیشتری برخوردار هستند و به عبارتی عایق هستند.

مطلب پیشنهادی:سیم و کابل مس چیست

سیم نیمه افشان:

سیم نیمه نیمه افشان یکی دیگر از انواع سیم های برق است که دارای قسمت های مختلفی مانند قسمت رسانا، پوشش و … می باشد. تعداد رشته های مورد استفاده در سیم های نیمه پراکنده کمتر از سیم های غیر پراکنده است. لازم به ذکر است که سیم نیمه فرستنده دارای ولتاژ 450 ولت و 750 ولت می باشد.

عایق های قرار گرفته در سیم های نیمه افشان از عایق پی وی سی و پلی اتیلن می باشد که عایق پی وی سی از استقامت بالایی برخوردار است و همچنین در برار آتش و حرارت نیز مقاوم است و موجب توسعه آتش سوزی نمی شود این نوع سیم ها در مقابل آب و هوا بسیار بادوام هستند.

اما سیم های نیمه افشان با عایق پلی اتیلن که بر خلاف سیم نیمه افشان با عایق پی وی سی مقامت پایینی در مقابل حرارت و آتش دارند و مقاومت پایینی در مقابل حرارت و آتش دارند و باعث افزایش آتش سوزی می شود.

اما در بعضی مواقع بر روی عایق پلی اتیلن ازعایق پی وی سی نیز عایق بندی می کنند تا از شدت آتش سوزی جلوگیری شود.

در سیم های نیمه افشان با عایق پی وی سی دارای نماد AYAF می باشند.

سیم های نیمه افشان با عایق پلی اتیلن با نمادNYMHYمی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *