فنآوری SQM

SQM همانند یک دوربین خطی کار می کند که به شکل (A حلقه درآمده و رشته سیم از میان آن عبور می کند) تصویر و برای رشته های ظریف سیم از 10 میکرومتر تا 2 میلی متر و در دو مدل ظریف و فوق ظریف کاربرد دارد. این سیستم با 0/4 دوربین نقطه ای در یک دایره محیطی با فرکانس حدود 000،300 بار در ثانیه یک فنآوری پیشرفته را با هزینه کم و راندمان بسیار بیشتر از فنآوری های موجود ارائه کرده است.

 

سایز هر دوربین نقطه ای، متناسب با سطح مقطع رشته سیم است. همچنین این سیستم تمام محاسبات مورد نیاز را، از جمله: شناسایی محل های عیوب و تعیین مختصات آنها و هشدارهای ضروری، خود به صورت کاملاً دیجیتالی انجام می دهد.

این مجموعه مستقلاً به یک دستگاه رایانه متصل می شود تا امکان ورود اطلاعات اولیه، تنظیم پارامترهای نمایش تصویر سطح خارجی رشته سیم در مانیتور، انجام محاسبات آماری، ارائه گزارش های کیفی تولید و دستورالعمل نگهداری آن مهیا شود) مدل اولیه این اختراع در ژوئیه 2004 به ثبت رسیده است). مدل های جدید برای مقاطع بزر گتر و با وضوح بیشتر و البته سرعت کمتر طی سال 2016 عرضه خواهد شد.

کیفیت سطحی رشته های سیم از چند نظر حائز اهمیت است:

 

زبری، ترک، برآمدگی و نازک شدگی، به ویژه هنگام تولید سیم های فولاد ضدزنگ ظریف، سیم طلا، پوشش و آبکاری و رنگ کاری رشته های سیم های مسی، کابل های مخابراتی و الیاف نوری، تاکنون تجهیزاتی برای شناسایی آن با درجه وضوح و سرعت بالا و کاملاً یکنواخت وجود نداشت. این سیستم پردازش سطحی، براساس تحلیل تصویر استاندارد ارسال شده از دوربین عمل میکند.

عوامل محدود کننده هنگام کار روی سیم های ظریف عبارتند از تفکیک پذیری نقاط روی سطح رشته سیم، فرکانس تصویر و سیستم نوردهی برای آنالیز سطح.

روش تصویربرداری محیطی، کل سطح سیم را با درجه وضوح بسیار بالا و سرعت زیاد پوشش داده، تعیین کیفیت سطحی و مختصات نقاط معیوب را ممکن می سازد. باسرعت 000 و 300 دور در ثانیه و 64 دوربین نقطه ای 1/ در یک دور محیط و سرعت خطی 300 متر برثانیه (8 0/ برابر 1 )Pitch( کیلومتر در دقیقه)، درجه تفکیک پذیری میلیمتر خواهد بود.

با در نظر گرفتن تغذیه خطی سیم و سرعت پویش محیطی، سنجش از دو بعد صورت میگیرد و نهایتاً منجر به ارائه یک تصویر دوبعدی از سطح سیم درحال بررسی می شود. با انتقال این تصویر به رایانه، نمایی از سطح رشته سیم، به ویژه شناسایی نقاط معیوب و تجزیه و تحلیل آنها امکان پذیر میشود.

طبق آمارهای به دست آمده از بررسی های متعدد، این سیستم طول عمر بالایی دارد. از آنجا که نگهداری سیستم های نوری در محیط های نامناسب نیاز به مراقبت ویژه دارد، در این سیستم با دمیدن هوای پاکیزه برای زدودن گرد و غبار، بخار یا ذرات معلق از جدار داخلی لوله شیشه ای به سادگی می توان آن را از اشکالات احتمالی محافظت نمود.

دیباچه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *