خرید کابل برق

خرید کابل برق:

کابل برق یک نیاز ضروری برای ارتباطات ،روشنایی خانه ها ،راه اندازی نیروگاه ها و کارخانه ها و…می باشد .برای رفع این نیاز اساسی باید دست به خرید این محصول پر کاربرد بزنیم .

کابل های برق اکثرا از فلز مس و آلومینیوم تشکیل شده اند و در صد خلوص این فلز ها تاثیر بسیار زیادی در کیفیت کابل برق می گزارد. از آن جایی که ایران مهد معادن بزرگ مس و آلومینیوم است درصد خلوص در این فلز ها رعایت میشود این به این معنی نیست شما قبل از خرید به اصل بودن جنس توجه نکنید

مطلب پیشنهادی:قیمت سیم و کابل ساختمانی

قبل از از خرید کابل برق به این نکات توجه کنید:

در کابل برق هادی و روکش در سایز های مختلف دارای وزن متفاوتی هستند می باشند پس قیمت در کابل هایی که وزن بیشتری دارند بیشتر است. این موضوع دلیل بر اصل بودن جنس نیست مثلا گمان کنید که هر چه کابل برق وزن بیشتری داشته باشند از کیفیت مطلوبی بر خور دارند.

قبل از خرید  کابل حتما جدول سطح مقطع آن کابل را برسی کنیم تا میزان مقاومت کابل برق را بسنجیم.

اگر مد نظر شما خرید کابل افشان است باید بدانید این کابل بسیار نرم و انعطاف پذیر است و اگر غیر این صورت باشد از کیفیت لازم برخوردار نیست

و اگر هادی از جنس مس و آلومینیوم بود باید بدانید که هر چه رنگ آن روشن تر باشد درصد خلوص بالاتری را داراست.

و وقتی خواستید هادی را از روکش جدا کنید این امر به راحتی انجام میشود و اگر هادی مورد استفاده در سیم برق قابل جدا بودن نبود کیفیت لازم را ندارد.

قبل  از خرید کابل برق به این نکات توجه کنید

هادی و روکش اگر در کابل افشان شکننده باشد ینی از مواد اولیه خوب و با کیفیت تشکیل نشده ولی این مورد در کابل مفتول صدق نمیکند چون ماهیت کابل مفتول انعطاف پذیری کم و شکننده بودن آن است و معیار کیفیت خوب این کابل کم انعطاف بودن این کابل است پس برای تشخیص کابل خوب باید ماهیت اصلی آن ها را در نظر بگیریم.

قیمت فلزی مانند مس  نسبت به آلومینیوم بیشتر است پس قیمت کابل های تشکیل شده از مس بیشتر است. البته فلز مس و آلومینیوم طبق نوسانات ارزی قیمت گزارری میشود و قیمت آن در حال نوسانات می باشد.

قبل از خرید به این نکات توجه کنید و با یک فرد متخصص در این مورد صحبت کنید تا محصولی با کیفیت و مورد تایید را خریداری کنید.شرکت های معروف و سایت های معتبر میتوانند خیال شما را از بابت محصول با کیفیت راحت کنند و شما میتوانید برای خرید سیم کابل با  کیفیت از شرکت سیم و کابل ابهر اقدام به خرید کنید.

شرکت سیم و کابل ابهر با تولید بهترین برند های سیم کابل در انواع مختلف و از سایز0.5 میلیمتر تا500میلیمتر را تولید می کند. یکی از شرکت های نمونه در تولید سیم و کابل براساس استاندارد های ملی است.که با ازمایشگاه های روز دنیا ،تجهیز کردن دستگاه های جدید و پرسنل تعلیم دیده را داراست و یکی از شرکت های موفق در زمینه سیم و کابل می باشد و در این عرصه به تولید محصولات با کیفیت و مقرون به صرفه می پردازد.

کابل برق چیست:

کابل برق به چند رشته که به هم پیچ خورده گفته میشود که جریان الکتریکی را از خود عبور میدهد و دور آن از عایق پوشیده شده که مانع ورود جریان برق به قسمت خارجی و هادی مورد استفاده در سیم برق میشود .

کابل برق چیست

کابل برق ها بیشتر از جنس مس و آلومینیوم است .برای هادی از فلز های دیگر نیز استفاده میشود برای مثال فولاد، طلا، نقره و… که نمونه ای از این فلزات است.مس و آلومینیوم به علت مقاومت بالای الکتریکی نسبت به قیمتی که دارند بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند. برای مثال طلا و نقره ظرفیت بار و مقاومت الکتریکی خیلی خوبی دارند ولی قیمت آن ها بسیار بالا است و به صرفه اقتصادی نیست.

کابل برق در انواع مختلفی تهیه و تولید میشود که هر کدام از این محصولات برای بخشی کارساز است.برای مثال کابل قدرت شیلدار  برای کنترل جریان الکتریکی استفاده میشود که وظیفه این کابل به کابل ابزار دقیق شباهت دارد. یا کابل سازمانی به جریان الکتریکی به صورت دقیق تر از بقیه کابل ها می پردازد.

عرضه و تقاضای کابل ها با هم متفاوت اند برای مثال نیاز کابل صنعتی،کابل مسی ،سیم افشان ،سیم نیمه افشان و….با هم متفاوت است و بعضی ها بیشتر و بعضی ها نسبت به نیاز مشتری تولید میشود. شما برای خرید هر نوع کابل برق به خرید از طریق سایت ما اقدام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *