قیمت سیم مسی افشان

قیمت سیم مسی افشان:

از آنجا که سیم مسی افشان از جنس مس است که قیمت جهانی مس تاثیر مستقیم در قیمت سیم و کابل ها دارد که مواردی مثل تحریم و قیمت دلار به صورت مستقیم باعث گران شدن محصولات می شود.

شرکت سیم و کابل ابهر انواع سیم و کابل های مسی افشان را تولید میکند برای اطلاع از قیمت های به روز در صفحه ی سیم و کابل ابهر با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

سیم مسی افشان چیست:

سیم یک هادی مسی پوشش داده شده است که از رشته های مسی پیچ خورده تشکیل شده است. این سیم ها کاملا منعطف بوده و قابل خم شدن هستند. این مفتول ها به صورت مقطع 0.5 میلی متر و بیشتر و در رنگ های متنوع تولید می شوند. سیم های افشان نیز می توانند از آلومینیوم ساخته شوند اما قطعا کیفیت سیم مسی را نخواهند داشت.فلز آلومینیوم دارای مقاومت الکتریکی بالاتر، احتمال خوردگی بیشتر، انبساط خطی بیشتر و رسانایی جریان کمتری نسبت به نوع مسی است.

سیم مسی افشان چیست

کاربرد سیم مسی افشان:

سیم افشان در سیم کشی داخلی لوازم برقی، سیم کشی سیستم های امنیتی، سیم کشی سیستم های کم جریان، سیم کشی روشنایی و سیم کشی مدارهای خروجی ساختمان ها کاربرد فراوانی دارد. سیم های اسپری را نمی توان به طور مستقیم در سینی های کابل، کانال ها و مخازن استفاده کرد. سیم های اسپری به عنوان سیم های ساختمانی نیز شناخته می شوند زیرا بیشترین کاربرد را در سیم کشی ساختمان دارند.

نکات مهم در سیم مسی افشان:

پوشش سیم را به طور کامل بررسی کنید، هیچ گونه فرورفتگی یا برجستگی قابل رویتی روی روکش وجود نداشته باشد.

ضخامت پوشش سیم بسیار مهم است. اگر روکش نازک باشد، در اثر تنش به سرعت از بین می رود. اگر خیلی ضخیم باشد، سیم انعطاف پذیری خوب خود را از دست می دهد.

 انواع سیم و کابل های استاندارد دارای کد رهگیری می باشند که می توانید با وارد نمودن آن به سیستم استاندارد آنها را استعلام نمایید.

این سیم ها را با توجه به جریان مجاز عبوری از سیم خریداری کنید.

توجه داشته باشید که وزن سیم به تنهایی نمی تواند معیاری برای کیفیت خوب آن باشد.

در نهایت برای اطمینان 100% از کیفیت سیم و کابل، آنها را همیشه از مراکز معتبر خریداری کنید.

مطلب پیشنهادی:قیمت کابل برق سه فاز

مشخصات سیم مسی افشان:

کابل های مسی افشان انواع مختلفی دارند. مدل های مختلفی از این نوع سیم با توجه به سیم موجود در آن شناخته می شود. در واقع سیم کشی افشان استاندارد باید دارای سیم مسی باشد. اما سیم هایی با سیم مسی، آلومینیومی با روکش مس در بازار وجود دارد. برخی از سیم های دیگر نیز با هادی داخلی آهنی ساخته می شوند. نوع فلزی که برای ساخت سیم هادی استفاده می شود بر مقاومت آن تأثیر می گذارد.

مشخصات سیم مسی افشان

راه های تشخیص سیم استاندارد و غیر استاندارد:

توجه داشته باشید که ISIRI باید روی بدنه سیم حک شود.

ضخامت پوشش سیم را با برداشتن مقداری از روکش از روی سیم با استفاده از سیم کشی توجه کنید.سپس از یک میکرومتر برای اندازه گیری قطر عایق سیم استفاده کنید. اگر ضخامت بیشتر از حد استاندارد باشد، سیم پاره می شود و جریان عبور نمی کند.

تعداد رشته های سیم مسی را بررسی کنید.

به نوع هادی استفاده شده در سیم توجه کنید. برای این کار انتهای سیم را صاف کنید اگر زرد و براق بود یعنی استاندارد است. از طرفی اگر مشکی باشد و براق نباشد استاندارد نیست.

کاربردهای سیم مسی افشان:

سیم های مسی افشان به عنوان سیم های اتصال در کانال های زیرزمینی و ماشین آلات و تابلوهای کنترل استفاده می شوند. هادی های مورد استفاده برای این کاربرد باید انعطاف پذیری بالایی داشته باشند. می توان گفت سیم های فشان تنها سیم هایی هستند که تا این حد انعطاف پذیر هستند.

از این سیم در اتاق های خشک، تجهیزات الکتریکی، کلیدها و تابلوهای با ولتاژ تا 750 ولت استفاده می شود.

یکی دیگر از کاربردهای سیم های جرقه ای استفاده از آنها در وسایل برقی و سیستم های روشنایی است. عموماً از این سیم در زمینه های مختلف تاسیسات و صنعت ساختمان و وسایل برقی استفاده می شود.

در این مقاله در مورد تشخیص سیم مسی افشان استاندارد و غی استاندارد ارائه دادیم که برای خرید محصول مرغوب نیازمند به یک فروشگاه معتبر هستید در صورتی که نیاز به راهنمایی بیشتری در زمینه سیم و کابل دارید سوالات خود را با نمایندگی سیم و کابل ابهر در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *