بهترین مارک کابل برق

بهترین مارک کابل برق:

کابل برق یکی از مهمترین تجهیزات الکتریکی است که امروزه در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از بهترین برند سیم برق باعث افزایش بهره وری و کارایی صنایع مختلف می شود. برقراری جریان برق و حمل آن بدون کابل برق امکان پذیر نیست. این کابل ها در صنایع کوچک و بزرگ مانند ساختمان، کارخانجات، تولیدی، پتروشیمی و غیره کاربرد دارند.

به همین دلیل برای انتخاب سیم و کابل برق مناسب باید معیارهای خوب و بد را بشناسیم و بهترین مارک سیم و کابل را بررسی کنیم. اگر قصد خرید سیم و کابل برای مجموعه خود را دارید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله به بررسی بهترین مارک کابل برق می پردازیم.

سیم برق چیست؟

قبل از اینکه در مورد بهترین مارک کابل برق صحبت کنیم، باید بدانیم کابل برق چیست و چه کاربردی دارد؟ کابل برق یکی از مهمترین تجهیزات الکتریکی است که از سه قسمت اصلی سیم، عایق و روکش تشکیل شده است. این دستگاه وظیفه ارتباط و انتقال جریان الکتریکی از نقطه ای به نقطه دیگر را بر عهده دارد. می توان گفت بدون سیم و کابل برق نمی توان جریان برق برقرار کرد. به همین دلیل وجود این تجهیزات در تمامی مجموعه ها ضروری است.

وظیفه اصلی هدایت جریان الکتریکی توسط هادی کابل انجام می شود. هادی کابل از یک یا چند رشته فلز رسانا مانند مس و آلومینیوم ساخته شده است که به صورت سیم، بافته یا نیمه بافته در مرکز کابل کنار هم قرار گرفته اند.

به کابل های انعطاف پذیر کابل افشان و به کابل های خشک و غیر قابل انعطاف کابل سیم می گویند.

این کابل ها دارای یک لایه عایق هستند تا جریان الکتریکی از آنها عبور نکند و ایمنی کابل افزایش یابد. تمامی این قطعات داخل یک روکش PVC قرار می گیرند. این پوشش کابل را در برابر آسیب های فیزیکی مانند فشار، ضربه، کشش و غیره محافظت می کند.

سیم برق چیست

انواع کابل برق:

در ادامه مبحث بهترین مارک کابل برق شما را با انواع کابل برق موجود در بازار آشنا می کنیم تا بهتر بتوانیم کابل های برق برندهای مختلف را بشناسیم و انتخاب کنیم.

کابل های برق با توجه به سطح ولتاژی که می توانند تحمل کنند به سه دسته زیر تقسیم می شوند:

کابل برق کم ولتاژ – LV (کابل روشنایی)

کابل برق ولتاژ متوسط ​​- СрН

کابل برق برای ولتاژ بالا – HV (کابل برق)

با پیشرفت تکنولوژی و رشد روزافزون صنایع، کابل های برق تکامل یافته و بر اساس کاربرد در انواع مختلف به بازار عرضه شده اند. از پرمصرف ترین کابل های برق موجود در بازار می توان به موارد زیر اشاره کرد:

کابل کنترل (کابل فرمان)

کابل شبکه

کابل تلفن (کابل ارتباطی)

کابل های خود نگهدار

کابل اعلام حریق

کابل ابزار دقیق

کابل جوش

کابل کواکسیال

کابل کولر

این کابل ها بر اساس نصب و محل استفاده به دو دسته زیر تقسیم می شوند:

  • کابل برق هوایی (نصب و تعلیق قطب برقی و مرتب سازی هوایی)
  • کابل برق زیرزمینی (نصب داخل لوله ها به صورت دفن و نصب در زمین)

بهترین مارک سیم و کابل برق:

بهترین مارک سیم و کابل برق

در حال حاضر سیم و کابل یکی از مهم ترین تجهیزات برقی بوده و در تمامی مجموعه ها مورد استفاده قرار می گیرد به طوری که شرکت های بسیاری اقدام به ساخت و تولید این محصولات کرده اند. اگر قصد خرید سیم برق برای مجموعه خود را دارید، مهم است که این سیم از بهترین برند سیم برق موجود در بازار باشد. برندهای سیم و کابل ابهر جزو برترین برندهای تولید کننده انواع سیم و کابل هستند.

برای اطلاعات بیشتر با متخصصان سیم و کابل ابهر در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *