کابل مسی افشان

کابل برق انواع بسیاری دارد که یک نوع از کابل های معروف آن کابل افشان است .همان طور که اطلاع دارید کابل های برق هادی های متفاوتی دارند که بعضی بر طبق هادی تقسیم بندی می شود .

کابل هایی که جنس هادی آن از مس باشد قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد .البته اینکه کابل های افشان انعطاف پذیر هستند اما تفاوتی که هادی هایی که از جنس مس هستد با کابل های افشان این است کابل های افشان نسبت به کابل های مسی دیگر از انعطاف بسیار بالایی برخوردار است .کابل مسی افشان تشکیل شده از چندین رشته سیم مسی  پیچ خورده شده کنار هم تشکیل شده است .

کابل مسی رسانای جریان بهتری نصبت به هادی هایی از جنس های آلومینیومی است .که در دهه 1970 م  ساخته شده و عرضه بازارگردید ولی در آن زمان کابل ها به گونه ای که الان مشاهده میکنید طراحی و تولید  نمی شد بلکه جنس روکش آن از جنس از فرآورده های نفتی نبوده بلکه از(rubber) یا همان گیاه کائوچو بوده است . که امروزه سیم های افشان به دلیل گستردگی مصرف و مورد استفاده در تاسیسات ساختمانی برای برق رسانی دارای مشتریان فراوان می باشد. . در واقع کابل های افشان باید جنس هادی آن‌ها از مس باشد. فلز مس امروزه به عنوان عالی ترین رسانای الکتریکی در فلزات شناخته شده است. از این نوع کابل مسی در مصارف صنعتی مس در تولید موتورهای الکتریکی استفاده می‌شود. به دلیل ظرفیت بالایی که این فلز در برابر انتقال الکتریکی و گرما دارد می‌تواند بسیار کاربردی باشد.نا گفته نماند  که مس خالص به رنگ زرد و مایل به قرمزی مشاهده و به چشم می خورد ،بنا بر این رنگ های دیگر از نا خالصی مس وافت کیفیت آن مطلع میکند

کاربرد کابل مسی افشان

کابل مسی افشان کاربرد های بسیار دارد که در ادامه با برخی از آنها آشنا میشویم :

از این نـوع کابل‌ها در هر موقعیتی می‌توان استفاده کرد. کابل‌های مسی افشان تابلوهای فرمان و ماشین آلات و به عنوان سیم رابط در داکت‌های زیرزمینی مورد استفاده قرار میگیرد. اصولا این سیم‌ها به دلیل انعطاف پذیری بالا کاربردهای بسیار زیادی هم دارند. کابل‌های مسی افشان در وسایل برقی، در زمینه‌های مختلف تاسیسات، صنعت ساختمان سازی سیستم‌های روشنایی،وسایل الکتریکی هم کاربرد بسیاری دارد و در جاهایی که سیم‌ها تحرک بسیاری دارند می‌توانند از کابل‌ مسی افشان استفاده کنند.

کابل‌های سیم افشان مسی در سیم کشی ساختمان‌ها، تجهیزات موسیقی مانند گیتارهای الکتریکی که این کابل‌ در آنجا بسیار مورد استفاده قرار میگیرد و در صنعت ماشین سازی  نیر برای ساخت بخاری‌های برقی از این مس استفاده می‌شود.و در ساخت و تولید موتورهای الکتریکی ماشین‌های برقی، مبدل جریان مستقیم به متناوب و در پمپ‌های شارژ الکتریکی ماشین‌های برقی و باتری کاربرد بسیاری دارد .

قیمت وخرید  کابل مسی افشان

از آنجا که کابل مسی افشان از جنس مس است که قیمت جهانی مس تاثیر مستقیم در قیمت سیم و کابل ها دارد که مواردی مثل تحریم و قیمت دلار به صورت مستقیم باعث گران شدن محصولات می شود.

شرکت سیم و کابل ابهر انواع سیم و کابل های مسی افشان را تولید میکند برای اطلاع از قیمت های به روز در صفحه ی سیم و کابل ابهر با نمایندگی فروش شرکت در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *