قیمت سیم مسی افشان

قیمت سیم مسی افشان

سیم مسی افشان یکی از انواع پرکاربرد سیم‌ها در صنعت برق است. همان‌گونه که از نام این سیم پیداست، از فلز مس برای ساخت هادی این محصول استفاده شده است. فلز مس از جمله فلزاتی است که قیمت جهانی بر قیمت آن در کشورمان موثر است. تحریم‌ها و نوسانات قیمت دلار می‌توانند به صورت مستقیم بر قیمت این فلز و به دنبال آن بر قیمت سیم مسی افشان تاثیرگذار باشند. شرکت سیم و کابل ابهر انواع سیم و کابل‌های مسی افشان را با کیفیت بالا و قیمت مناسب روانه بازار کشور می‌کند. برای کسب اطلاع از قیمت‌های به‌روز سیم مسی افشان با کارشناسان شرکت در ارتباط باشید.

سیم مسی افشان چیست؟

سیم مسی افشان، یک هادی مسی روکش‌دار است که از رشته‌های مسی پیچ‌خورده در هم ساخته می‌شود. این سیم‌ها کاملا منعطف بوده و قابل خم شدن هستند.

سیم مسی افشان چیست

نکات مهم در مورد سیم مسی افشان

  • در هنگام خرید، پوشش سیم را به ‌طور کامل بررسی کنید؛ هیچ‌گونه فرورفتگی یا برجستگی قابل رویتی نباید روی روکش وجود داشته باشد.
  • ضخامت پوشش سیم بسیار مهم است. اگر روکش نازک باشد، در اثر تنش، به‌سرعت از بین می‌رود و اگر خیلی ضخیم باشد، سیم انعطاف‌پذیری خود را از دست می‌دهد.
  • انواع سیم و کابل‌های استاندارد دارای کد رهگیری هستند. شما می‌توانید با وارد نمودن کد در سیستم استاندارد، سیم‌های خریداری‌شده را استعلام نمایید.
  • در هنگام خرید، جریان مجاز عبوری از سیم را بررسی نمایید.
  • توجه داشته باشید که وزن سیم به‌تنهایی نمی‌تواند معیاری برای سنجش کیفیت آن باشد.
  • سیم‌های افشان را همیشه از مراکز معتبر خریداری نمایید.

مشخصات سیم مسی افشان

سیم‌های مسی افشان انواع مختلفی دارند. مدل‌های مختلف این نوع سیم با توجه به رشته‌های سیم موجود در آن شناخته می‌شوند. سیم‌کشی افشان استاندارد باید دارای سیم مسی باشد، اما در بازار، برخی انواع سیم‌های افشان به فروش می‌رسند که دارای هادی آلومینیومی با روکش مسی هستند. برخی از سیم‌ها نیز با هادی داخلی آهنی ساخته می‌شوند. می‌توان گفت که هادی یک سیم مهم‌ترین بخش آن است. نوع فلزی که برای ساخت هادی سیم استفاده می‌شود، بر میزان مقاومت آن تاثیر می‌گذارد. با خرید از مراکز معتبر می‌توانید از اصالت محصول خریداری‌شده مطمئن باشید.

مشخصات سیم مسی افشان

راه‌های تشخیص سیم استاندارد و غیراستاندارد

همان‌گونه که قبلا بیان شد، مدل‌های تقلبی سیم افشان در بازار موجودند که در قسمت هادی آن‌ها به‌جای فلز مس از آلومینیوم یا حتی فلز آهن استفاده شده است. مدل‌های تقلبی نسبت به نمونه‌های استاندارد، به‌مراتب کمتر عمر می‌کنند و کیفیت پایین‌تری دارند. شما می‌توانید با در نظر گرفتن چند نکته، نمونه‌های استاندارد و غیراستاندارد را از یکدیگر تشخیص دهید.

  • توجه داشته باشید که ISIRI باید روی بدنه سیم حک شده باشد.
  • ضخامت پوشش سیم را بررسی نمایید. شما می‌توانید را با جدا کردن بخش کوچکی از روکش، به ضخامت آن پی ببرید. از یک میکرومتر برای اندازه‌گیری قطر عایق سیم استفاده نمایید. اگر ضخامت سیم بیشتر از حد استاندارد باشد، سیم پاره می‌شود و جریان عبور نمی‌کند.
  • تعداد رشته‌های سیم را بررسی نمایید.
  • به نوع هادی استفاده‌شده در سیم توجه کنید. انتهای سیم را صاف کنید، اگر زرد و براق بود به معنای استاندارد بودن محصول است؛ اما رنگ مشکی و غیر براق نشان‌دهنده غیراستاندارد بودن سیم است.

کاربردهای سیم مسی افشان

سیم‌های مسی افشان به عنوان سیم‌های اتصال در کانال‌های زیرزمینی، ماشین‌آلات و تابلوهای کنترل استفاده می‌شوند؛ در چنین شرایط کاری، هادی‌های مورداستفاده باید انعطاف‌پذیری بالایی داشته باشند. سیم‌های افشان تنها سیم‌هایی هستند که تا این حد انعطاف‌پذیر هستند. از این سیم در اتاق‌های خشک و در تجهیزات الکتریکی، کلیدها و تابلوهای با ولتاژ تا 750 ولت نیز استفاده می‌شود. سیم افشان در سیم‌کشی داخلی لوازم برقی، سیستم‌های امنیتی، سیستم‌های کم جریان و مدارهای خروجی ساختمان‌ها نیز کاربرد فراوانی دارد.

سیم‌های اسپری را نمی‌توان به‌طور مستقیم در سینی‌های کابل، کانال‌ها و مخازن استفاده کرد. این سیم‌ها به عنوان سیم‌های ساختمانی نیز شناخته می‌شوند؛ زیرا بیشترین کاربرد را در سیم‌کشی ساختمان دارند. یکی از کاربردهای سیم‌های جرقه‌ای نیز استفاده در وسایل برقی و سیستم‌های روشنایی است. از این سیم در تاسیسات مختلف و صنعت ساختمان نیز استفاده می‌شود.

در این مقاله در مورد تشخیص سیم مسی افشان استاندارد و غیراستاندارد اطلاعاتی را با شما در میان گذاشتیم. نکته مهم و اساسی در مورد خرید تجهیزات برقی این است که محصولات مورد نیاز خود را از فروشگاه‌های معتبر تهیه نمایید. در صورتی ‌که به راهنمایی‌های بیشتر در این زمینه نیاز دارید، سوالات خود را با نمایندگی‌های سیم و کابل ابهر در میان بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *