کابل فشار ضعیف

کابل فشار ضعیف:

به کابل هایی گفته می شود که با کابل مسی و آلومینیومی عایق بندی می شود که با پلیمرهای متفاوت در سطوح ولتاژ300تا3000 ولت اطلاق می گردد.

کابل های فشار ضعیف برای حمل برق در کاربردهای متفاوت از جمله روشنایی تا موتور الکتریکی و… استفاده می شود.این نوع کابل ها از نظر نوع هادی کابل ثابت،تک لا،نیمه افشان سکتور،نیمه افشان کامپکت می باشد.

علاوه بر این، طیف گسترده ای از این کابل فشار ضعیف به شکل های مقاوم در برابر شعله، کابل های مقاوم در برابر شعله، کابل های زره ​​دار، کم دود، بدون هالوژن، مواد مقاوم در برابر هیدروکربن و نفت موجود است.

این کابل ها به طور ویژه برای محیط های کاری که در آن استفاده می شوند طراحی شده اند.

علاوه بر این، برای حذف اتصالات غیر ضروری و اقتصادی، می توان کابل های عظیم با ابعاد عظیم را نیز ساخت و عرضه کرد.

مطلب پیشنهادی:کابل جوش چیست

هادی از جنس های مختلف:

هادی از جنس های مختلف

مواد مس و آلومینیومی که روی آن ها عایق شده اند، هسته این کابل ها را تشکیل می دهند، البته مس با خلوص 99.5 را انتخاب می کنند تا تا حد امکان ناخالصی ها باعث فعل و انفعالات ناخواسته در بستر کابل نشود.

اشکال مختلف:

این کابل ها را می توانید در انواع کابل های مقاوم در برابر شعله (مقاوم در برابر آتش)، کابل های زره ​​دار، مقاوم در برابر هیدروکربن، کم دود و … پیدا کنید و از آنها برای حمل برق و یا در محیط هایی با پتانسیل آتش سوزی و احتراق استفاده کنید.

پوشش عایق:

یکی دیگر از ویژگی های این کابل ها پوشش عایق است که بر روی سیم ها قرار می گیرد که ضخامت آن بسته به سطح ولتاژ تغییر می کند تا مقاومت مکانیکی آنها تقویت شود.

این روکش ها به دلیل مقاومت خوب و مقرون به صرفه بودن اغلب از PVC ساخته می شوند و گاهی از مقاومت بیشتر XLPE استفاده می کنند. همچنین کابل های ضد حریق برای فشار کم امروزه جای خود را در بین این مدل ها باز کرده اند.

فیلر مناسب:

فیلر ماده ای است که برای پر کردن فضای خالی کابل فشار کم و بین هادی ها استفاده می شود و کابل را قادر می سازد تا 15 برابر قطر کابل خم شود. انتخاب پرکننده مناسب به گونه ای که انعطاف کافی به کابل بدهد و از طرفی تحمل نیروی مکانیکی وارده به کابل را کاهش ندهد بسیار مهم است.

انواع کابل فشار ضعیف:

انواع مختلفی از کابل های کم فشار برای عملکرد بهینه در محیط های مختلف تولید و به فروش می رسد که از مهم ترین آن ها می توان به کابل های کم فشار مقاوم در برابر شعله و کابل های فشار کم غلاف سربی با محافظت عالی در برابر هیدروکربن ها، گازهای خورنده و رطوبت اشاره کرد.

انواع کابل فشار ضعیف

کاربرد کابل فشار ضعیف:

قابلیت نصب کابل فشار ضعیف در داخل کانال یا مدفون در زمین، کاربردهای گسترده ای به آن می دهد. بنابراین، زمینه هایی مانند روشنایی و برق رسانی تاسیسات ساختمانی، تامین برق مراکز خرید و استفاده در سیستم های اطفای حریق تنها بخش کوچکی از خدمات این کابل ها را شامل می شود.

تفاوت کابل فشار ضعیف با کابل فشار قوی:

نوع ساختار:

به گونه ای که کابل فشار قوی از چندین لایه نیمه هادی و سیم ساخته شده است تا ولتاژ بالا را بهتر حمل کند و جریان های میدان الکتریکی خارجی داخل کابل را مختل نکند، چنین ساختاری برای نمونه های کم فشار ضروری نیست.

نوع پوشش:

عایق پلی اتیلن می تواند نیازهای کابل های فشار قوی را بهتر برآورده کند، در حالی که از عایق پلیمری برای پوشش انواع کابل های کم فشار استفاده می شود.

میزان ضخامت:

لایه های متعدد در کابل های فشار قوی آنها را ضخیم تر کرده است که در مقایسه دو کابل فشار قوی و کم نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

وزن کابل:

کابل‌های فشار قوی‌تر از کابل‌های کم فشار هستند، بنابراین فناوری‌ها سعی می‌کنند وزن آن‌ها را تا حد ممکن کاهش دهند تا کارایی این کابل‌ها بهبود یابد و از مواد اولیه قدرتمند اما سبک در ساخت آنها استفاده شود.

افزایش میدان مغناطیسی:

مهم‌ترین مزیت کابل‌های فشار قوی افزایش میدان الکتریکی داخل کابل، به‌ محض افزایش ولتاژ است که چنین ویژگی در کابل‌های فشار ضعیف وجود ندارد و آن‌ها از این مزیت بی‌بهره‌اند.

قیمت و خرید کابل ضعیف:

شرکت سیم و کابل ابهرتولید کننده انواع سیم و کابل های فشار ضعیف و فشار قوی می باشد و در زمینه انواع سیم و کابل های سیم و کابل سازمانی،کابل های ابزار دقیق،کابل های مخابراتی،سیم و کابل شرایط آتش،سیم و کابل انرژی های تجدیدپذیر،مشاوره می دهد برای خرید انواع سیم و کابل ها باید اطلاعات کاملی داشته باشید برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با نمایندگی سیم و کابل ابهر در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *