قیمت سیم ساختمانی

قیمت سیم برق ساختمان بر اساس تنوع سیم برق ساختمان با توجه به نوع و سایز آن می باشد. همانطور که می دانید قیمت سیم برق ساختمان در همه موارد یکسان نیست و در برندهای مختلف عرضه می شود.شرکت سیم و کابل ابهر تولید کننده ی انواع سیم و کابل است  برای اطلاع از قیمت های به روز انواع سیم برق بر اساس آخرین تحولات بازار می توانید با نمایندگی فروش  ما در ارتباط باشید.

سیم ساختمانی چیست:

سیم ساختمانی از چندین رشته سیم افشان یا مفتول که در کنار یکدیگر قرار می گیرند تشکیل میشود و با عایق و غلاف کابل مخصوص پوشانده می شوند. بنابراین می توان گفت تمامی سیم و کابل های ساختمانی موجود از دو قسمت عایق و هادی به دست می آیند. کابل های ساختمانی تفاوت های زیادی دارند که در ادامه به آنها می پردازیم.

مطلب پیشنهادی:کابل قدرت چیست؟

انواع سیم ساختمانی:

انواع سیم ساختمانی

کابل و سیم ساختمانی مفتولی:

سیم مفتولی یا خشک از رشته های بهم بافته شده ی مسی و عایقی که معمولا پلیمرPVCاست ساخته می شود.از این کابل در محیط هایی استفاده می شود که نیاز به انعطاف زیادی ندارند مانند سیم کشی تابلو های الکتریکی یا زیر ملات گچ و…

کابل و سیم ساختمانی افشان:

باید بگوییم که سیم افشان از بسیاری از رشته های هادی نازک که انعطاف پذیر و از مس هستند ساخته شده است.سیم افشان یکی از پرکاربردترین انواع سیم است که به ویژه در سیم کشی ساختمان کاربرد دارد. سیم افشان یک هادی تک رشته ای دارد و با عایق پلیمری پی وی سی پوشیده شده است. همچنین این سیم نسبت به سیم های مفتولی انعطاف پذیرتر است.

کابل و سیم آنتن:

کابل های آنتن برای دریافت سیگنال ها و امواج توسط گیرنده های تلویزیون استفاده می شود. به طور کلی برای این منظور از کابل های کواکسیال استفاده می شود. این نوع کابل ها از دو هادی کواکسیال تشکیل شده اند و این نوع ساختار از پخش شدن امواج با فرکانس نسبتا بالا به خارج از کابل جلوگیری می کند و اختلالات الکترومغناطیسی ایجاد نمی کند. ساختار فیزیکی کابل های آنتن از یک هادی مرکزی و یک محافظ مسی یا آلومینیومی با روکش مسی یا آلومینیومی تشکیل شده است. یک پوشش عایق نیز از این سازه که معمولا از PVC ساخته می شود محافظت می کند.

کابل و سیم آیفون:

کابل آیفون دارای انواع کابل های معمولی و کابل های فویل دار به عنوان بخشی از سیستم ارتباطی داخل ساختمان می باشد که در سیستم سیم کشی برق ساختمان بسیار حائز اهمیت است. بدون شک برای انتقال صدا در آیفون های معمولی و البته انتقال صدا و تصویر در آیفون های تصویری به کابل های دقیقی نیاز داریم که بتواند این کار را انجام دهد. از آنجایی که کیفیت سیم و کابل برای انتقال صحیح صدا و تصویر در سیستم آیفون بسیار مهم است، از دیرباز انواع سیم و کابل برای این منظور تولید شده است. در این میان بهترین و مناسب ترین نوع کابل برای این کار به 2 عامل مهم بستگی دارد.نوع و قطر کابل آیفون بیشترین تاثیر را در کیفیت انتقال صدا و تصویر در سیستم آیفون ساختمان دارد. این نکته را نیز باید در نظر گرفت که در انتخاب سیم و کابل سیستم آیفون بهترین و صحیح ترین انتخاب را باید انجام داد، استفاده از کابل معمولی آیفون برای آیفون تصویری باعث ایجاد مشکل و نویز می شود.

کابل و سیم آیفون

مهمترین نکات خرید سیم ساختمانی:

مهمترین نکاتی که هنگام خرید سیم ساختمانی باید به آن ها توجه کرد به صورت زیل میباشد:

  • اولین نکته که باید در نظر گرفته شود جنس هادی است،هادی مسی به نسبت آلومینویم و قلع کیفیت بهتری دارد.
  • تمام سطح سیم باید صاف و یکدست بدون فرورفتگی یا برجستگی باشد.
  • توجه به قطر عایق،قطر عایق باید به نسبت هادی آن متناسب باشد و ضخامت زیاد عایق دلیل بر کیفیت بالای محصول نیست هر چند که در مقابل آسیب های محیطی مقاومت بیشتری دارد اما برخی سود جویان با کاهش ضخامت سیم اصلی وافزایش ضخامت عایق در صدد پر حجم نشان دادن سیم نسبت به بقیه مدل های مشابه در بازار هستند.
  • در مرکز قرار گرفتن هادی که نشان دهنده ی کیفیت محصول است و در سیم های برش داده شده می توان این موضوع را بررسی کرد.
  • تضمین محصول از سمت برند تولید شده اطمینان خاطر را به خریدار میدهد بنابراین داشتن ضمانت نامه معتبر یک ویژگی مثبتی به حساب می آید.
  • اگر شناختی از سیم ها ندارید بهتر است از یک آشنا یا متخصص در این زمینه راهنمایی بگیرید.
  • از فروشگاها و برند های معتبر خرید کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *